Konsolidacja kredytu 2020

Pojęcie konsolidacja oznacza „połączenie”. W terminologii bankowej, często wykorzystywane jest w sytuacji łączenia ze sobą kilku różnych zobowiązań w jedno. To upraszcza późniejszy proces spłaty zaciągniętego kredytu lub pożyczki. Dodatkowo wydłuża okres kredytowania a także zmniejszy wysokość raty miesięcznej.

Konsolidacja kredytu w praktyce

W życiu człowieka zdarzają się różne sytuacje. Zdarza się tak, że w tym samym czasie trzeba zaciągnąć kilka odmiennych kredytów : hipoteczny, samochodowy, gotówkowy. Spłata ich wszystkich powoduje chaos oraz zamieszanie w codziennej pracy i obowiązkach. Jak poradzić sobie z takimi problemami oraz jak im zaradzić? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Konsolidacja a kredyt

Zgodnie z definicją ze słownika języka polskiego konsolidacja to inaczej połączenie lub zespolenie. Natomiast konsolidacja kredytu, pożyczek czy nawet chwilówek bez BIK-u to nic innego jak złączenie ze sobą tych zobowiązań.

Zanim zagłębimy się w ten temat, należy sprawdzić ofertę wybranego banku lub firmy pożyczkowej. Nie tylko bowiem instytucje bankowe ale także pozabankowe umożliwiają klientom takie udogodnienia. Celem konsolidacji jest uporządkowanie zobowiązań finansowych klienta oraz ułatwienie mu ich spłaty.

Czy konsolidacja kredytu to dobry pomysł?

Konsolidacja kredytu wiąże się przede wszystkim z opłatą. Za udzielenie konsolidacji, banki naliczają prowizję oraz dodatkowe płatności. Zanim zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie zastanów się czy jest to dla Ciebie opłacalne.

Dla kogo konsolidacja?

Nie wszyscy pożyczkobiorcy czy kredytobiorcy, którzy spłacają swoje zobowiązania finansowe, będą mogli zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Przykładowo konsolidacja kredytu hipotecznego jest tylko przeznaczona dla klientów, którzy mają możliwość ustanowienia hipoteki na rzecz nowego banku.

Istotną informacją jest to, że w instytucjach bankowych konsolidacja bez zdolności kredytowej jest niemożliwa. Zanim rozpocznie się cały proces, banki sprawdzają historię kredytową klienta, chcąc mieć pewność, że jest jego zarobki są na tyle duże aby mogły pokryć koszty związane  jego z zaciągnięciem.

Konsolidacja kredytów- Jakich?

Do kredytów, które zasadniczo może objąć konsolidacja zalicza się:

  • Kredyty gotówkowe,
  • Pożyczki gotówkowe- pozabankowe,
  • Kredyty na kartach kredytowych
  • Kredyty na kontach osobistych
  • Kredyty ratalne
  • Kredyty samochodowe
  • Kredyty odnawialne
  • Kredyty mieszkaniowe– także te zabezpieczone hipotecznie

Zdarza się, że kredyt hipoteczny jest konsolidowany lub zaciągany jest kredyt hipoteczny z konsolidacją. W oby tych przypadkach bank udzielający te zobowiązania, będzie wymagać zabezpieczenia, jakim jest hipoteka ustanowiona na nieruchomości mieszkalnej.

Poza tym wyróżnia się dwa typy kredytów konsolidacyjnych:

  1. Kredyt hipoteczny – konsolidacyjny
  2. Kredyt gotówkowy – konsolidacyjny

Konsolidacja chwilówek

Konsolidacje pozabankowe są jak najbardziej możliwe. Niestety nie cieszą się one taka popularnością jak konsolidacja bankowa. Tego typu krótkoterminowe pożyczki polegają  na zaciągnięciu dużej kwoty pieniędzy, która później umożliwia na wcześniejszą spłatę zaciągniętych kredytów i chwilówek.

W celu dokładniejszych informacji, należy sprawdzić oferty firm pozabankowych dotyczących  konsolidacji chwilówek online. Również przez internet możemy złożyć wniosek. Konsolidacja kredytu to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą uporządkować  swoje finansowe zobowiązania a dodatkowo ich historia kredytowa jest odpowiednia do zrealizowania tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *